Birden Fazla Gözlük

Neden Birden Fazla Gözlük?

Neden birden fazla gözlük, Elif OptikBilgi ve tecrübemizden yola çıkarak sizlere bazı önerilerde bulunacağız.

Bu başlık altındaki bölümü okuyarak adım adım bize göre sizin için en doğru gözlüğe ulaşacaksınız. Yeni gözlük alacaksanız bu buluşma, sizin için mutlu bir tesadüftür. aten gözlük kullanıyorsanız; gözlük alırken yaptığınız doğruları ve yanlışları bulup çıkartabileceksiniz.

Birden fazla gözlük, elif optikGörme duyumuzdan yoksun olarak ne yapabiliriz? Her şeyi bulanık görerek ne kadar verimli olabiliriz? Ne kadar zaman geçirebiliriz? Ya cumartesi akşamı gözlüğümüzün camı kırılırsa?! Ya bayram sabahı gözlüğümüzün sapı çıkarsa , sapı bozulursa?! Nöbetçi gözlükçü uygulaması olmadığına göre...

Öyleyse; gözlük kullananlar mutlaka aynı numarada iki gözlük bulundurmak zorundadırlar. Severek, sorunsuz biçimde kullandıkları ikinci bir gözlük... Çoğu kullanıcı, numarası değişmiş eski gözlüğünü yedek olarak saklama eğilimindedir ki bu yanlıştır. Çünkü, eski numaralarınız artık sizin göz bozukluğunuzu gidermeyeceğinden kullanmanız sağlıklı değildir. Gözlerinizde olumsuz etkileri olacağı gibi baş dönmesi ve baş ağrısı da yapacaktır. Yine uzak gözlük kullananlar için; güneş gözlüğü fonksiyonunda numaralı gözlüğe ihtiyaç vardır. Bu gözlük güneşli günlerde, açık havalarda, deniz kıyısında, karda çok gerekli olacaktır.

Yine gözleriniz ışığa karşı hassas ise ve kolormatik gözlük kullanıyorsanız, akşamları ideal görüş için beyaz camlı kolormatik olmayan bir gözlük edinilmesi gereklidir.